Пошук книги і серії
  
в каталозі


Карпа І.

15.11.2007

 

Ірена Карпа... Антипорно, антигламур... антизміст?

Королева епатажу, найгірше дівчисько у світі української літератури, негламурна красуня... хто вона?

От що пише про неї «Журнал культурного опору»: «Ірена Карпа, крім виконання чисто художніх задач, як ніхто інший, яскраво і плідно відіграє роль культурного провокатора, украй необхідного українському суспільству в цілому... Якщо суспільство не дратувати, не чіпляти за живе, воно незабаром засинає — щоб пристойно, із солодкою закоханістю у свої історично доведені моральні чесноти, сомнамбулою просуватися до пантеону вимерлих культур».

Отже...

Ірена Карпа

(1980 р.р.)

Народилася 8 грудня 1980 року в Черкасах. Переїхала з родиною спочатку в Івано-Франківськ, потім у маленьке містечко Яремча, що в Карпатських горах. Відвідувала художню школу по класі «образотворче мистецтво».

У 1998 році студентка Київського Національного Лінгвістичного Університету (французька мова), одержала диплом філолога в 2003 році.

Тема диплому: «Проява архетипу Великої Матері в романах Мішеля Уельбека «Елементарні частки» і Юрка Іздрика «Подвійний лев». Підхід — аналітична психологія і міфокритика.

З 1999 року Ірена є «фронт-вумен» альтернативної групи «Фактично Самі». Вона пише музику і вірші, часто обурливі і скандальні, і іноді досить сексуальні і ліричні.

Група випустила декілька не-мейнстримовських аудіокліпів і 4 альбоми. Її музика еклектична, починаючи від індастріал, панк і хардкор і закінчуючи психоделікою.

Вона завоювала Гран-Прі Міжнародного конкурсу молодих українських авторів «Гранослів» у 1999 році.

У 2000 році опублікувала свою першу книгу «Знес Паленого» з романом «50 хвилин трави» і цикл оповідань «Сни Єрихону».

Після закінчення університету виїхала з країни і біля року подорожувала по Південно-Східній Азії. Цей досвід частково було описано у книзі «Фройд би плакав» (2004 р.).

Одночасно з «Фройд би плакав» в видавництві «Фоліо» вийшла книга «50 хвилин трави».

У 2004 році група «Фактично Самі» підписала з кіпрським інвестором 5-літній контракт на 1 млн доларів. Після зйомок одного «комерційного» відео (римейка не-комерційного) і безлічі спроб знайти компроміс, роблячи «музику, зрозумілу кожному і комерційно успішну», група вирішила зупинитися, щоб залишитися собою.

У 2005 році Ірена Карпа почала працювати телеведучою. У тому ж році вийшов її роман «Перламутрове порно».

А в 2007 році у видавництві «Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”» вийшла книжка «Bitches Get Everything», що миттєво стала сенсацією і підтвердила скандальну репутацію Ірени Карпи.


Сайт автора – www.karpa.name


Умовні позначки  готується до видання  читати
 вийшла в світ  замовити

Видання

cерія: Граффитиcерія: Графітіcерія: Графіті
50 минут травы. Фрейд бы плакал
50 хвилин трави
Фройд би плакав
Карпа И.
КАРПА І.
КАРПА І.

Знайомтесь.
Наш новий автор
Дереш Л.    
Сьогодні він автор уже п'яти книг — «Культ», «Поклоніння ящірці», «Архе», «Намір», «Трохи пітьми». Книги Дереша користаються скаженою популярністю в Європі. Романи Дереша «Архе» і «Культ» уже вийшли в одному з найбільших польських видавництв «Proszynski s S-ka». На даний момент готуються до виходу переклади Дереша в Німеччині, Італії, Іспанії, Голландії, Бельгії, Фінляндії і Сербії. У видавництві «Фоліо» вийшли книги: «Архе», «Поклоніння ящірці», 2007 р., Ю. Андрухович, Л. Дереш, С. Жадан «Трициліндровий двигун любові».
Чех А.    
У видавництві «Фоліо» вийшла книжка «Цього ви не знайдете в Яндексі», яка стала переможцем Всеукраїнського літературного конкурсу «Молодіжний міський роман» видавництва «Фоліо», 2007.


Головна  |  Наші проекти  |  Каталог книг  |  Новинки  |  Де купити  |  Контакти  |  Наші автори  |  Преса про нас  |  Форум  |  Інтернет магазин