Пошук книги і серії
  
в каталозі


Андрухович Ю.

20.12.2007

 
Народився 13 березня 1960 р. в Івано-Франківську.
Український поет, прозаїк, культуролог. Закінчив Львівський інститут поліграфії, відділення редагування і спеціальної журналістики (1977—1982 р.), Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. Горького в Москві (1989—1991 р.).
У юності — лідер відомої літературної групи Бу-Ба-Бу («Бурлеск-Балаган-Буфонада»), що об'єднала авторів з Києва, Львова, Станіслава. Один із зачинателів постмодерністського плину в українській літературі, умовно називаного «станиславским феноменом». Представники цього напрямку активно розробляють поетику «карнавального» письма.
Західна критика визначає Андруховича як одного із самих яскравих представників постмодернізму, порівнюючи по значимості у світовій літературній ієрархії з Умберто Эко. Його твори перекладено на 8 європейських мов, у тому числі роман «Переверзия» опублікований у Німеччині, Італії, Польщі. Книга есе видана в Австрії, вірші і роман «Рекреації» у Росії.
Автор збірок поезій: «Небо і площі» (1985), «Середмістя» (1989), «Екзотичні птахи і рослини» (1991), «Пісні для Мертвого півня» (2004), романів «Рекреації» (1992), «Москвіада» (1993), «Переверзія» (1996), «Дванадцять обручів» (2003), книг есе: «Дезорієнтація на місцевості» (1999), «Диявол ховається в сирі» (2006). У 2007 вийшла книга «Таємниця».
Автор перекладів українською мовою п'єси «Гамлет» Вільяма Шекспіра й американських поетів-бітників «День смерті Пані День» (2006).
Лауреат літературної премії «Благовіст» (1993), премії Рея Лапики (1996), Міжнародної премії ім. Гердера (2001), одержав спеціальну премію в рамках нагородження Премією Світу ім. Эриха-Марии Ремарка від німецького міста Оснабрюк (2006), «За європейське взаєморозуміння» (Лейпциг, 2006). У 2006 р. був визнаний гідним літературної польської премії «Engelus».
У видавництві «Фоліо» вийшли книги: «День смерті Пані День», 2007 р., «Таємниця», 2007 р.


Умовні позначки  готується до видання  читати
 вийшла в світ  замовити

Видання

cерія: Литератураcерія: Окремі виданняcерія: Література
Тайна
День смерті пані День
Таємниця
Андрухович Ю.
АНДРУХОВИЧ Ю.
АНДРУХОВИЧ Ю.
cерія: Графіті
Трициліндровий двигун любові
АНДРУХОВИЧ Ю., ДЕРЕШ Л., ЖАДАН С.

Знайомтесь.
Наш новий автор
Дереш Л.    
Сьогодні він автор уже п'яти книг — «Культ», «Поклоніння ящірці», «Архе», «Намір», «Трохи пітьми». Книги Дереша користаються скаженою популярністю в Європі. Романи Дереша «Архе» і «Культ» уже вийшли в одному з найбільших польських видавництв «Proszynski s S-ka». На даний момент готуються до виходу переклади Дереша в Німеччині, Італії, Іспанії, Голландії, Бельгії, Фінляндії і Сербії. У видавництві «Фоліо» вийшли книги: «Архе», «Поклоніння ящірці», 2007 р., Ю. Андрухович, Л. Дереш, С. Жадан «Трициліндровий двигун любові».
Чех А.    
У видавництві «Фоліо» вийшла книжка «Цього ви не знайдете в Яндексі», яка стала переможцем Всеукраїнського літературного конкурсу «Молодіжний міський роман» видавництва «Фоліо», 2007.


Головна  |  Наші проекти  |  Каталог книг  |  Новинки  |  Де купити  |  Контакти  |  Наші автори  |  Преса про нас  |  Форум  |  Інтернет магазин