Пошук книги і серії
  
в каталозі


Сняданко Н.

20.12.2007

 
За освітою — філолог (Львівський та Фрайбузький університети), за фахом журналіст та перекладач (Збіґнєв Герберт, Чеслав Мілош, Ярослав Івашкевич, Франц Кафка). Друкується в українській та закордонній пресі (“Львівська газета”, “Дзеркало тижня”, “Столичные новости”, „Критика”, Gazeta Wyborcza, Sueddeutsche Zeitung, Odra). Пише прозу.

Книга “Колекція пристрастей” вперше вийшла у Львові у 2001 році (видавництво „Піраміда”), у травні 2004 р. з’явилася в польському перекладі (видавництво „Czarne”), відразу ж увійшла у десятку бестселерів однієї з польських книгарень.

Як написав про книгу Юрій Андрухович, „Цей роман став найцікавішим дебютом протягом останніх п’яти років”. Польські літературознавці вважають повість „найдотепнішою пропозицією перекладеної польською української літератури. У своїй "Колекції пристрастей" авторка безжалісно оголює абсурдність стереотипного мислення – про жінок, чоловіків, а також про народи”. Історія дорослішання дівчини з “порядної галицької родини” містить як епізоди, знайомі кожному з власної біографії (наприклад, пристрасті по-українськи чи по-російськи), так і екзотичні експонати італійські, німецькі чи аристократичні пристрасті. Але окрім того існує ще кохання, яке на думку героїні, є чимось більшим за пристрасть і знайти яке не так просто, тому “ми так часто плутаємося, приймаючи пристрасть за кохання, а кохання за чисту монету...” Це література, яка передає читачеві свій внутрішній “драйв”, свою енергетику майже на фізичному рівні.

Андрій Курков сказав, що роман Наталки Сняданко “найяскравіший за останній час приклад живої літератури. Думаю, що багато “живих класиків” укрліту просто перемкне вже десь на десятій сторінці, а когось ця книжка може довести до інфаркту”.
Ми радимо вам прочитати цю книгу, яка нещодавно вийшла і у видавництві “Фоліо”, якщо ви шукаєте у читанні задоволення. І ще ви побачите, що сучасна молода українська література оформлюється нарешті в повноцінне і повноплинне явище. І йдеться в цій літературі не про козака Мамаригу, а про чоловіка і жінку, про Європу та Україну, про нас з вами.

"Колекція пристрастей" окрім інтелігентної розваги, без пафосу та екзальтації торкається справ цілком серйозних: хоча б кохання (яке може видатися і несерйозним), жіночої емансипації, культурних стереотипів, які формують ролі у суспільстві та описують національні традиції. При тому Сняданко використовує якнайповажніші засоби: вбивчу іронію, блискучий гумор і стиль, який несе читача крізь книгу у прискореному темпі. Усе це приправлене дрібкою "життєвого" абсурду (пригадується цитований у книзі кілька разів Андрухович). Усе це призводить до того, що ми чудово розважаємося і маємо при цьому приємне усвідомлення спілкування із непересічною літературою".
"Єсєнін Sex Pistols", Аґнєшка Вольни-Гамкало, "Пшекруй".


Умовні позначки  готується до видання  читати
 вийшла в світ  замовити

Видання

cерія: Графітіcерія: Графіті
Чебрець в молоці
Колекція пристрастей, або Пригоди молодої українки
СНЯДАНКО Н.
СНЯДАНКО Н.

Знайомтесь.
Наш новий автор
Дереш Л.    
Сьогодні він автор уже п'яти книг — «Культ», «Поклоніння ящірці», «Архе», «Намір», «Трохи пітьми». Книги Дереша користаються скаженою популярністю в Європі. Романи Дереша «Архе» і «Культ» уже вийшли в одному з найбільших польських видавництв «Proszynski s S-ka». На даний момент готуються до виходу переклади Дереша в Німеччині, Італії, Іспанії, Голландії, Бельгії, Фінляндії і Сербії. У видавництві «Фоліо» вийшли книги: «Архе», «Поклоніння ящірці», 2007 р., Ю. Андрухович, Л. Дереш, С. Жадан «Трициліндровий двигун любові».
Чех А.    
У видавництві «Фоліо» вийшла книжка «Цього ви не знайдете в Яндексі», яка стала переможцем Всеукраїнського літературного конкурсу «Молодіжний міський роман» видавництва «Фоліо», 2007.


Головна  |  Наші проекти  |  Каталог книг  |  Новинки  |  Де купити  |  Контакти  |  Наші автори  |  Преса про нас  |  Форум  |  Інтернет магазин