Пошук книги і серії
  
в каталозі


Дяченки Марина і Сергій

27.02.2008

 

Марина і Сергій Дяченки — це не просто сімейний та письменницький дует, це явище, особлива планета в сучасному всесвіті фантастики та фентезі. Проза Дяченків — яскрава та емоційна, її особливими рисами є психологічна достовірність, майстерність деталей, складні, підчас морально-етичні питання та проблеми.
Вони дуже люблять експериментувати, тому кожна їх нова книга — це пастка для читача, потрапивши в яку він просто не може не відчувати емоційного співчуття героям. Кількість нагород та премій найпрестижніших конкурсів, які отримали твори Марини та Сергія, незліченна. Тому ми просто скажемо, що на загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон-2005» у Глазго вони отримали звання «кращих письменників-фантастів» в Європі.

За першою професією Сергій – психіатр і кінодраматург, а Марина – акторка театру і кіно. Але об’єднала їх фантастика.
Марині і Сергію належать 118 авторських книжок (включаючи перевидання і переклади), загальним накладом більше 1 мільйона примірників. В основному вони видавалися в найбільших видавництвах Москви та Санкт-Петербурга. В «Ексмо» їхні книги виходять в авторській серії «Світи М. і С. Дяченків».
Українською мовою видано більше 20 книг Дяченків. Видані спочатку українською, а потім російською такі романи, як «Vita nostra», «Ключ від королівства», «Королівська обіцянка» (вид. «Зелений пес»), «Дика енергія. Лана», «Габрієль і залізний лісоруб», «Пригоди Марійки Михайлової» (вид. «Теза»), прекрасно ілюстровані дитячі книжки («А-ба-ба-га-ла-ма-га»). Починається співробітництво з видавництвом «Фоліо», де «першодруком» вийшов їхній новий роман «Мідний король».
Найбільш відомі добутки співавторів – романи «Ритуал», «Шрам», «Печера», «Долина совісті», «Пандем», «Vita nostra», «Магам можна все», «Армагед-дом», повісті «Кон», «Баскетбол» тощо.
Марина і Сергій є лауреатами понад 50 премій в галузі літератури і кіно. Серед письменницьких премій – «Аеліта», яку присудили авторам за внесок у фантастику, премія Аркадія і Бориса Стругацьких, Меморіальна премія ім. Кіра Буличова – за гуманізм у мистецтві.
Режисер Федір Бондарчук завершує роботу над фільмом «Населений острів» за класичним романом братів Стругацьких. Це найбільш грандіозний кінопроект сучасної Росії, з бюджетом понад 40 млн. доларів. Сценарій було написано Дяченками.
Сьогодні у Москві екранізується один з романів «Ведьмин век» (продюсер А. Роднянський). А в Україні, на студії «Укранімафільм», ведеться робота над двома мультфільмами — епічною історією «Театральний роман» і фарсом-притчею «Червона жабка».
На думку експертного журі журналу «Кореспондент», у 2007 році Дяченки ввійшли в «ТОП-100 самих впливових українців».
Свої твори Марина і Сергій створюють за допомогою чорного кота Дюшесу. Це єдиний у світі кіт-літератор, він навіть має посвідчення члена Асоціації українських письменників.
Своїм кращим витвором подружжя вважають дочку Стаску, 12 років. Вона, до речі, дебютувала як письменниця, опублікувавши в журналі «Ухтишка» свою першу казку «Добра зозуля».

ЦИТАТИ (загальна добірка з книг і журналів)

«Читач Дяченків може сперечатися з ними, приймати одні романи і відкидати інші, але він обов’язково прочитає кожну їхню нову книгу. Тому що ці письменники, на відміну від багатьох і багатьох фантастів, зберегли здатність дивуватися і дивувати. Вони створили свій світ, але не стали його бранцями. За десять років вони виросли з талановитих дебютантів у чудових письменників – може бути, кращих письменників сучасної України. Вони вміють задавати питання і давати на них безкомпромісні відповіді».
Марина і Сергій Дяченки настільки самобутні, настільки непередбачені й багатогранні, що даремно шукати їм придатну нішу, намагатися втиснути в якийсь визначений сегмент фантастики. Марина і Сергій Дяченки – не острів, не материк. Галактика! («The Ukrainian»).
Інтерес до людини, до глибин її душі — головна тема будь-якого твору Дяченків («Новий світ»).
Дяченки — кращі сучасні російськомовні прозаїки, що працюють у жанрі роману-притчі. Емоційна насиченість творів Дяченків безкінечна, вони жадають від читача такого самоототожнення з персонажем, що це можна порівняти тільки з гострою закоханістю... («Пітерbоок»).
Марина і Сергій Дяченки ніколи не були «молодими письменниками-початківцями». Вони прийшли у фантастичну літературу — і відразу ж стали в ній одними з перших. Кожна їхня книга — подія, привід до нагородження різноманітними преміями, це високі місця в рейтингах («Дзеркало тижня»).
Непередбачуваність — «фірмовий знак» Дяченків («Книгар-review»).
Марина і Сергій Дяченки належать до тієї рідкої породи сучасних фантастів, що завжди знаходяться в дорозі («Якщо»).
Оригінальні сюжети, непрості етичні конструкції, живі людські характери — як правило, велика рідкість у сьогоднішній науковій фантастиці. Однак романи Марини і Сергія Дяченків щораз порушують це правило. Тим і примітні («Реальність фантастики»).
Таке відчуття, начебто Марина і Сергій малюють свої масштабні полотнини акриловими фарбами, тоді як більшість їхніх колег по цеху ледь справляються з десятком кольорових олівців. Однак ще приємніше, що в яскраву форму укладений глибокий зміст («Книжковий огляд»).Умовні позначки  готується до видання  читати
 вийшла в світ  замовити

Видання

cерія: УКРАИНСКАЯ ФАНТАСТИКАcерія: УКРАИНСКАЯ ФАНТАСТИКАcерія: УКРАИНСКАЯ ФАНТАСТИКА
Геймер
Армагед-дом
Мідний король
ДЯЧЕНКИ М. і С.
ДЯЧЕНКИ М. і С.
ДЯЧЕНКИ М. і С.
cерія: УКРАИНСКАЯ ФАНТАСТИКА
Варан
ДЯЧЕНКИ М. і С.

Знайомтесь.
Наш новий автор
Дереш Л.    
Сьогодні він автор уже п'яти книг — «Культ», «Поклоніння ящірці», «Архе», «Намір», «Трохи пітьми». Книги Дереша користаються скаженою популярністю в Європі. Романи Дереша «Архе» і «Культ» уже вийшли в одному з найбільших польських видавництв «Proszynski s S-ka». На даний момент готуються до виходу переклади Дереша в Німеччині, Італії, Іспанії, Голландії, Бельгії, Фінляндії і Сербії. У видавництві «Фоліо» вийшли книги: «Архе», «Поклоніння ящірці», 2007 р., Ю. Андрухович, Л. Дереш, С. Жадан «Трициліндровий двигун любові».
Чех А.    
У видавництві «Фоліо» вийшла книжка «Цього ви не знайдете в Яндексі», яка стала переможцем Всеукраїнського літературного конкурсу «Молодіжний міський роман» видавництва «Фоліо», 2007.


Головна  |  Наші проекти  |  Каталог книг  |  Новинки  |  Де купити  |  Контакти  |  Наші автори  |  Преса про нас  |  Форум  |  Інтернет магазин