Пошук книги і серії
  
в каталозі


У грудні вийде роман Набокова, який раніше не видавався

11.11.2009
автор: За матерiалами InoPressa
джерело: ua.korrespondent.net

 

У грудні 2009 року в світ виходить роман Володимира Набокова, рукопис якого сам автор просив знищити, передає 25 жовтня The Observer.

На розвороті видання факсиміле рукопису, виконаного простим олівцем на каталожних картках, буде сусідити з розшифровкою. Текст оригіналу публікується без будь-якої правки.

Роботу над своїм останнім романом, який називається The Original Of Laura (Лаура і її оригінал), Набоков почав незадовго до смерті. Про свій новий твір він уперше повідав в кінці 1976 року, назвавши свою незакінчений рукопис у числі трьох книг, які справили на нього найбільше враження в році, що минає.

Однак, як писав пізніше літературний критик The New York Times Герберт Мітгенг, письменник любив "грати зі словами, ідеями та видавцями", а тому зміст його нової роботи тривалий час залишався невідомим, і навіть експедиція в Монтре, де в 1961 році влаштувався Набоков, не допомогла Мітгенгу відкрити завісу таємниці.

Як стало зрозуміло згодом, основу сюжетної лінії роману Лаура і її оригінал становлять образ "красивої і нерозбірливої в статевих зв'язках Флори Ланської" та історія її нещасливого шлюбу з Філіпом Уайлдом, що страждає на ожирінням і чинить "розумове самогубство". Центральною для роману є тема смерті.

Набоков повністю розробив Оригінал Лаури у власній голові, пише The Observer, але під кінець життя зрозумів, що не встигає перенести його на папір, і попросив дружину Віру знищити 138 каталожних карток з чернетками твору.

Однак дружина не виконала його волю. Картки з чернетками понад 30 років зберігалися в швейцарському банку.

Спадкоємці Набокова виправдовують своє рішення піти наперекір бажанням покійного, серед іншого, і цитатою з його власних лекцій, де він схвалив дії Макса Брода, друга Франца Кафки, який вчинив подібним чином.

Син Набокова, Дмитро, заявив, що його розривають зобов’язання, які суперечать одне одному, перед "тінню батька" і наступними поколіннями.

Англійський драматург Том Стоппард свого часу прокоментував терзання родичів письменника таким чином: "Якщо б Набоков хотів його [рукопис] спалити, він би це зробив".

Поки Оригінал Лаури готується до публікації, інший роман Набокова - Лоліта - включено до топ-10 головних книг у світі за версією журналу Newsweek.Наші проекти
Видавництво Фоліо повідомляє. Уважно шахрайство!
Будьте уважні! Інформація про наявність роботи з набору текстів у видавництві "Фоліо", яку розміщує у соціальних мережах користувач Олександр Трофименко (ВКонтакте) телефон 0931806486 немає жодного відношення до Фоліо. На цей час у видавництві немає відкритих вакансій для такої роботи. Звертаємо вашу увагу, що данний користувач вимагає негайного перерахування коштів у розмірі 100 гривень для отримання завдань. Це шахрайство. Будьте пильними!
Серія «Карта світу»
Книжкова серія «Карта світу», яку видавництво «Фоліо» розпочало 2010-го, включає в себе кращі зразки сучасної європейської та світової прози кінця XX – поч. XXI століття в українському перекладі.
Головна  |  Наші проекти  |  Каталог книг  |  Новинки  |  Де купити  |  Контакти  |  Наші автори  |  Преса про нас  |  Форум  |  Інтернет магазин