Презентація серії книжок «Митці на прицілі»

Презентація серії книжок «Митці на прицілі»

Раді запросити вас на презентацію серії книжок «Митці на прицілі» (упорядник та автор наукового апарату - Сергій Анастасійович Гальченко).

Захід відбудеться 30 січня 2019 року о 19:00.

Вхід вільний. Долучайтеся й ви!

Модератор презентації – професор, доктор історичних наук Юрій Шаповал. Участь беруть: Олександр Красовицький, Микола Жулинський, Михайло Слабошпицький, Павло Мовчан, Володимир Мельниченко, Микола Томенко, Іван Рябчій та інші вчені, письменники, артисти.

Перше чотирикнижжя серії «Митці на прицілі» (Володимир Сосюра, Остап Вишня, Григорій Косинка, Михайло Драй-Хмара) з’явилося у видавництві «ФОЛІО» у 2018 році. Усі книжки вражають, насамперед, підбірками маловідомих і зовсім невідомих документів, які зберігалися в недоступних донедавна спецсховищах ДПУ-НКВС-МДБ-КДБ і Служби безпеки України. Вперше опубліковано матеріали зі справ-формулярів на письменників Остапа Вишню і Григорія Косинку, де зібрано численні донесення таємних агентів (секретних співробітників – сексотів), зашифрованих псевдонімами, відомими тільки спецорганам.
У книгах, присвячених Остапу Вишні і Михайлу Драй-Хмарі, повністю надруковані слідчі справи, які розкривають процес фальсифікації псевдослідств над високоталановитими митцями – жертвами тоталітарного режиму. Табірний щоденник і листи із заслання найталановитішого українського гумориста ХХ ст. – «короля українського гумору» Остапа Вишні – це своєрідні літературні шедеври, подібних яким немає в літературі.
Передмова до кожної книжки – це наукове дослідження відомого вченого-літературознавця, архівіста і музейного діяча Сергія Гальченка. Усі статті побудовані на архівних матеріалах із використанням рукописів письменників. Він же є і упорядником текстів книжок. У науковому апараті (в коментарях і примітках) подаються найважливіші відомості про реалії, наявні в текстах опублікованих художніх творів, листів, щоденниках і документах кожного митця, якого тримала під постійним контролем («під прицілом») тодішня влада.