Пармський монастир


Автор: Стендаль Мова видання: українська Мова оригіналу: французька Перекладач: Дмитро Наливайко Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 480 Жанр: Класична і сучасна проза та поезія Серія: Бібліотека світової літератури Рік видання: 2020 ISBN: 978-966-03-9092-8

       Стендаль (Анрі Марі Бейль, 1783—1842) — один з найвідоміших французьких письменників ХІХ століття. Стефан Цвейг назвав його «новим Коперником в астрономії серця» і великим знавцем людської душі.

       Будучи учасником наполеонівських війн, зокрема й в Італії, Стендаль створив чудовий образ цієї країни в одному із своїх шедеврів — романі «Пармський монастир», де органічно поєдналися романтизм і реалізм. Автор показує, що в роздрібненій Італії першої третини ХІХ століття немає місця таким людям, як головний герой Фабріціо дель Донго, людям з вільною душею і багатою уявою, з палкими почуттями і таким самим прагненням щастя. Витончене зображення Стендалем героїв роману дає змогу назвати «Пармський монастир» найпоетичнішим твором письменника.

Фоліо рекомендує