Українське письменство XIX-ХХ сторіччя в 3-х томах

Паперова: 680 грн. 612 грн.
Залишилось декілька примірників

Електронна: 340 грн. 306 грн.



Автор: Микола Зеров Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: інтегральна Кількість сторінок: 763 Формат: 84х108 1/32 Жанр: Класична українська проза Серія: Рідне Рік видання: 2023

До видання «Українське письменство XIX сторіччя»  увійшов курс лекцій Миколи Зерова з історії української літератури від І. Котляревського до кінця 1860-х рр. Лекції були прочитані у 1927—28 академічному році перед студентами III курсу літературно-лінгвістичного циклу Київського інституту народної освіти. Зеров змальовував дивовижний психологічний портрет кожного письменника, про якого йшлося у курсі. Його осягнення матеріалу було таким глибоким, що в уяві слухачів виникали не шаблонні образи письменників, а живі постаті. Кожна його фраза була виваженою настільки, що могла йти відразу до друку.

М. Зеров був одним із перших українських науковців 20–30 років XX ст., який по-новому спробував збагнути творчу спадщину І. Франка, зокрема його поезії. Літературознавець вбачав у авторові «Каменярів» і «Мойсея» індивідуальність з усіма притаманними їй рисами. До цієї книжки також увійшли відгуки Зерова на літературні події та новини 1925 року. З огляду на його статті «Володимир Сосюра — лірик і епік», «Поезія Олеся і спроба нового її трактування», «Літературний шлях Максима Рильського» та ін., Миколу Зерова справедливо можна назвати одним з натхненників неокласичного руху в мистецькому житті України.

«Українське письменство ХХ сторіччя. Від Куліша до Винниченка» — це фундаментальні праці з літературознавства та українського письменства. Під пером дослідника оживають постаті П. Куліша, Я. Щоголіва, А. Свидницького, Лесі Українки та інших майстрів українського слова. Безсумнівною заслугою М. Зерова є багатство спостережень, точність аналізу та фахове висвітлення тем. Кожна фраза у працях видатного вченого виважена, написана доступно й цікаво. Майже всі уміщені в збірнику нариси постали в процесі роботи автора над власним курсом нової української літератури. 

Фоліо рекомендує