Вальдшнепи

Паперова: 260 грн.
Є в наявності

Цифрова: 130 грн.


Автор: Микола Хвильовий Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: інтегральна Кількість сторінок: 348 Формат: 84х108 1/32 Жанр: Класична українська проза Серія: Рідне Рік видання: 2023 ISBN: 978-966-03-9483-4

Микола Хвильовий (справжнє ім'я Микола Фітільов; 1893–1933)  — один з основоположників пореволюційної української прози, майстер психологічної новели з елементами романтизму та імпресіонізму.

«Вальдшнепи» —  незакінчений роман Миколи Хвильового, у якому письменник  осмислює наслідки революційних перетворень в Україні та зачіпає тему її національного відродження. Персонажі твору розчаровані в комуністичній партії та нещодавній революції, прагнуть нових ідеалів. Вони постійно полемізують, дошукуються відповідей на найгостріші суспільно-політичні питання доби в «заштатному городку» на дачі. Головний герой роману без докорів сумління «виконував свої обов'язки перед революцією», а тепер намагається позбутися колишньої «великої ідеї». До збірки також увійшли новели «Ревізор», «Злочин», сатирична повість «Іван Іванович», у якій висвітлюються патологічні процеси, що сталися із суспільством у збільшовиченій Україні в часи непу, й порушується питання щодо оманливості особистостей, які претендували на звання господарів нового життя, та інші твори.

У серії «Рідне» також вийшли друком збірки творів М. Хвильового «Сині етюди», «Я (Романтика)» тощо.

Фоліо рекомендує