Людина з табуретом: документальна пригода цілого життя з казковою анімацією

Детальніше про проект розповіла його продюсерка Катерина Мізіна. «Ініціатором проекту та фільму є сам Леонід Кантер. Ми почали працювати над цим фільмом ще разом із ним. Він є автором ідеї всієї цієї «табуретної гри». 

Громадське радіо

У 2004 році після Помаранчевої Революції Леонід Кантер із своїми друзями сиділи на кухні, пили чайок і подумали, що було би класно знімати не якісь фільми на замовлення, а мандрувати з друзями, знімати документальні фільми – дивитися світ і показувати себе та Україну в світі. Так вони придумали гру, щоб чотири табурети з тієї кухні, де вони сиділи, відвезти до берегів чотирьох океанів. Перші три подорожі були до Атлантичного, Північного та Індійського океанів. Про ці три подорожі були зняті та змонтовані документальні фільми. В 2010 році була наймасштабніша експедиція до Тихого океану, яка тривала більше року, туди пішли 20 учасників. Вони несли табурети на мис Горн – найпівденнішу точку земної кулі». Катерина Мізіна розповіла, що в подорожах Леонід зняв дуже багато унікального документального відео, яке мріяв змонтувати в один фільм. «Коли він повернувся після мандрів у 2011 році, почав шукати кошти на створення фільму. Якось одразу не вдалося знайти і він вирішив спершу написати книжку, щоб потім вона стала ніби сценарієм фільму й якось структурувати історію на папері. Він написав книжку – здається, в 2014-15 її видало видавництво «Фоліо». Вона так і називалася «З табуретом до океану», написана в співавторстві з Павлом Солодьком. Зараз ми хочемо її перевидати. А потім почалася Революція, Леонід почав знімати інші фільми, його почали цікавити інші теми, разом із Іваном Яснієм вони зняли три фільми про війну».

Щоб втілити мрію Леоніда Кантера та створити фільм, зараз команда збирає гроші на Спільнокошті. Якщо доброчинці підтримають проект, усі відзняті в подорожі епізоди планують змонтувати в захопливу та фантастичну стрічку. Документальне у фільмі поєднають із анімацією української студії «Ridni animation».

«Ми створимо фільм, який надихатиме людей до творчості та наповненого життя!», — обіцяє команда.

На екрани українських кінотеатрів стрічка вийде вже восени 2018 року, а доброчинці отримають змогу потрапити на прем’єрні покази фільму в містах України та світу. 

Повну версію розмови з Катериною Мізіною слухайте в доданому звуковому файлі або дивіться відеоверсію інтерв’ю. Нагадаємо, 4 червня на хуторі Обирок Борзнянського району Чернігівської області виявили тіло відомого режисера, продюсера, мандрівника і письменника Леоніда Кантера.

 

Скорочену текстову версію підготувала Катерина Халецька
Громадське радіо