Лора Підгірна

Лора Підгірна

Лариса Підгірна (Лора Підгірна) (нар.13 липня 1976, Кам'янець-Подільський район, Хмельницька область) — українська письменниця, історикиня, громадська діячка, голова ГО «Товариство Сонця та Місяця», авторка проекту "Літературний туризм ".

Народилася 13 липня 1976 року у селі Шустівці, Кам'янець-Подільського району, Хмельницької області. Навчалася в Кам'янець-Подільській ЗОШ № 4, міському ліцеї № 18 Закінчила з відзнакою історичний факультет Кам'янець-Подільського Національного університету імені Івана Огієнка.

Працювала журналісткою в Кам'янець-Подільській газеті «Подолянин». Була редактором газети «Погляд» (м. Хмельницький). Найдовше співпрацювала з «Подільською порадницею» та «Криминальним обозрением». Завдяки роботі в журналі «Краля» мала змогу познайомитися з багатьма публічними людьми України. Десять років проживала в Києві, працювала в газеті «Життя, як воно є». У Кам'янці-Подільському продовжила займатися журналістикою та літературно-мистецькими проєктами. Зокрема створила власне видання про культуру, мистецтво та непересічних людей «PROMO LUX» та започаткувала проект «Літературний туризм», який успішно діє уже впродовж сім років на територіях Хмельниччини, Тернопільщини, Львівщини. Пізніше, у Волочиську, видавала повнокольорове регіональне видання «Вечірні Новини» та продовжила діяльність культурологічних, краєзнавчих та просвітницьких проєктів, зокрема «Петлюрівські читання» у Кам'янці на Поділлі, «Свято Срібної сурми» — родинне дитяче свято на честь народження УПА та Козацької Покрови, краєзнавчий проект «Тарноруда», «Під знаком Білої Троянди» та «Чорні Запорожці повертаються».