«Лицарі плаща й кинджала» (українська історія крізь призму діяльності спецслужб)

Цифрова: 200 грн.Автори: Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 448 Формат: 60х90 1/16 Жанр: Науково-популярне видання Серія: Справжня історія Рік видання: 2022 ISBN: 978-617-551-145-9

Автори-науковці О. Ярмиш і Б. Бернадський висвітлюють історії спецслужб на прикладах кар’єрних біографій найбільш яскравих представників — «лицарів плаща і кинджала», як дещо іронічно називали їх сучасники. «Три кити» спецслужб (розвідка, контррозвідка та політичний розшук), так само як і інші безпекові інституції, існують стільки ж, скільки й сама держава. Боротьба за владу, спроби її втримати, постійна загроза переворотів і заколотів змушували правителів звертати особливу увагу, поряд з армією, на службу державної безпеки.

Автори пропонують поглянути на українську історію крізь призму історії спецслужб, їхнє зародження та розвиток зі стародавніх часів до початку XX століття. При написанні книги використано наукову літературу за темою, опубліковані мемуари, листи, матеріали періодичного друку, архівні мате­ріали.

Фоліо рекомендує