Червоне і чорне

Автор   наукового апарата  Тетяна Якимович, Борис Бунич-Ремізов


Автор: Стендаль Мова видання: українська Мова оригіналу: французька Перекладач: Єлізавета Старинкевич Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 512 Жанр: Класична і сучасна проза та поезія Серія: Шкільна бібліотека української та світової літератури Рік видання: 2020 ISBN: 978-966-03-9357-8

Стендаль (Анрі Марі Бейль, 1783—1842) — один з найвідоміших французьких письменників ХІХ століття, засновник реалістичного роману. Своїм головним завданням він вважав йти у ритмі з часом, створюючи цінності, які відповідали б духовним запитам наступних поколінь. На його простому кам'яному постаменті на цвинтарі Монмарт витесано напис: «Жив, писав, кохав».

Роман «Червоне і чорне» є одним з найкращих творів письменника. Головний герой — Жульєн Сорель — увійшов у світову літературу як уособлення непокірливої, волелюбної юності. Він вступив у самостійне життя після падіння Наполеона, при якому обдарований юнак, можливо, зробив би військову кар’єру. Але за свого часу єдину можливість просунутися в суспільстві він вбачав у тому, щоб стати священиком. У душі Сореля сперечаються дурні нахили і людяність, холодний розрахунок і романтична чутливість. Любовна інтрига і честолюбні мрії приводять його на гільйотину.

Фоліо рекомендує