Дата Туташхіа

Паперова: 260 грн.
Залишилось декілька примірників

Автор: Чабуа Аміреджибі (Chabua Amiredzhybi) Мова видання: українська Мова оригіналу: грузинська Перекладач: Оксана Василенко Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 752 Жанр: Класична і сучасна проза та поезія Серія: Великий роман Рік видання: 2017 ISBN: 978-966-03-7771-4

Чабуа Аміреджибі — грузинський письменник і поет, класик грузинської літератури.  Народився він 18 листопада 1921 року в Тифлісі в родині князя. Аміреджибі — один  з найбільш давніх і знаних грузинських родів, якиймає тисячолітню історію. Під час сталінських репресій спочатку були заарештовані батьки майбутнього письменника, а згодом  і сам він. Чабуа не міг змиритися з цим і тричі  намагався втекти з табору. Після однієї втечі йому вдавалося переховуватися понад чотири роки, і він повною мірою відчув те, що випало на долю його героя — абрага Дати Туташхіа. Звільнений Чабуа Аміреджибі був тільки в 1959 році. З 1960 року  займався літературною діяльністю.
Помер письменник 2013 року.

«Дата Туташхіа» — найвідоміший роман Аміреджибі. Його було закінчено 1975 року, але й досі своєї актуальності він не втратив. Здавалося б: грузинське суспільство кінця ХIХ — початку ХХ сторіччя, герой, подібний до Робін Гуда, що б’ється з ворогами, нарешті, кохання...  Для нашого часу це, напевно, наївно. Але Аміреджибі змалював усе це так, що читач мимоволі  співчуває головному герою і разом з ним проживає його життя. Здається, це той випадок, коли над твором письменника час не владний.

Фоліо рекомендує