Нам воно святе!: Пісні січових стрільців

Паперова: 80 грн.
Є в наявності

Автор: Михайло Маслій Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 192 Жанр: Фольклор Серія: Першодруки Рік видання: 2016 ISBN: 978-966-03-7636-6

Рідна пісня стала невід’ємною частиною життя Українських січових стрільців, загони яких до останку змагалися з російськими поневолювачами у 1914—1918 роках. Духовні спадкоємці кращих традицій українського війська спочатку залюбки співали народні творіння, а невдовзі в стрілецькому середовищі народилися десятки своїх пісень, які виховували в народі патріотизм, почуття національної гордості, високу духовність.

Потім на кожну пісню було накладено майже 70-літнє радянське табу. Уперше в історії України зібрано майже  всі пісні в одній книзі (оригінали взято з видань 1920-х років), уперше віддано належне авторам (їх аж 24):  у більшості творів, які досі вважалися народними,  тепер заслужено названо своїх творців віршів та мелодій.

Ні в Другу світову війну, ні у теперішній війні з Росією українці не мали стільки незабутніх та нев’янучих пісень, скільки їх було написано талановитими митцями січового стрілецтва, більшість з яких вважаються народними.

Дав би Господь зберегти і примножити цей дорогоцінний пласт, який завжди був і залишиться золотими сторінками сивої давнини.

Фоліо рекомендує