Пармський монастир


Автор: Стендаль Мова видання: російська Мова оригіналу: французька Перекладач: Дмитро Паламарчук Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 464 Жанр: Класична і сучасна проза та поезія Серія: Шкільна бібліотека української та світової літератури Рік видання: 2017 ISBN: 978-966-03-7746-2

   Стендаль (справжнє ім’я Анрі Бейль, 1783—1842) — видатний французький письменник, людина, яка була не тільки свідком перемог та поразок Наполеона, але й безпосереднім учасником наполеонівських війн, у тому числі в Італії, перебування в якій залишило глибокий слід у його творчості. Італія дала Стендалю сюжет одного з його шедеврів — роману «Пармський монастир», де органічно поєдналися романтизм і реалізм.

  Автор реалістично показує, що в роздрібненій Італії І третини ХІХ століття немає місця таким людям, як головний герой Фабріціо дель Донго, людям з вільною душею і багатою уявою, з палкими почуттями і таким самим прагненням щастя. Витончене зображення Стендалем героїв книги дає змогу назвати «Пармський монастир» найпоетичнішим романом письменника. Водночас автор створив чудовий образ Італії, в якому реалістичний малюнок зливається з романтичним міфом. 

Фоліо рекомендує