Смерть Атея


Автор: Валентин Чемерис Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 384 Формат: 84х108 1/32 Жанр: Класична українська проза Серія: Зібрання творів Рік видання: 2022 ISBN: 978-966-03-9759-0

      Валентин Чемерис (1936—2016), відомий український письменник, автор історичних та фантастичних романів і оповідань, романів-есе, збірок гумору, сатири, пародій, творів для дітей, лауреат багатьох літературних премій, зокрема Міжнародної преміі Українського козацтва «Лицарське перо» (2008).  Свій творчий шлях він розпочав у 1959 році, й послужний список Чемериса вражає: за його життя вийшло друком понад 70 книжок. Найпомітніше місце у творчості письменника посідають історичні романи, деякі з них навіть стали культовими. У цих творах автор цікаво, небайдуже та неупереджено розповідає про минуле України, використовуючи яскраві образи, що пробуджують уяву, залишають слід у душі, викликають гордість за свій народ.   

  У романі «Смерть Атея» автор розповідає про легендарну Скіфію, сильних і могутніх воїнів, що населяли землі сучасної України в давнину, про те, як жили наші далекі предки, та про скіфського царя Атея, «який воював з Філіппом, сином Амінти, І, мабуть, був господарем усіх тутешніх варварів» — так писав грецький історик Страбон. А інший історик, римлянин Помпей Трог, зазначав, що Атей «на рівних вів переговори з Філіппом Македонським». Зі слів поважних істориків ми знаємо, що скіфський цар Атей жив у IV столітті до н. е.  й був людиною, якнайменше, неординарною. Саме при ньому Скіфія досягла піку своєї могутності , а його військо царя було непереможним, ніхто не міг встояти на  шляху.  

Фоліо рекомендує