Стрижі

УВАГА передпродаж!
доставка паперової книжки після 05.08
дякуємо за розуміння!
Паперова: 720 грн.
Є в наявності

Електронна: 360 грн.


Автор: Фернандо Арамбуру Мова видання: українська Мова оригіналу: іспанська Перекладач: Галина Верба Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 720 Формат: 60х90 1/16 Жанр: Класична світова проза Серія: Великий роман Рік видання: 2024 ISBN: 978-617-551-940-0
Інформація про оригінал
Перекладено за виданням: Fernando Aramburu. Los vencejos. — Barcelona: Tusquets Editores, 2021

Роман відомого іспанського письменника Фернандо Арамбуру «Стрижі» українською друкується вперше. Твір побудований у формі надзвичайно відвертого щоденника: так може писати лише людина, якій нічого втрачати. Головний герой — 54-річний учитель філософії, розлучений і розчарований у житті: «Мене навчили відмінювати дієслово “любити”, проте не навчили любити». Тоні вирішує добровільно піти з життя. Він дає собі на «збори» рік, щоб впоратися зі справами, а в його квартирі, за світлиною батька, захований пакетик ціанистого калію. День у день, наближаючись до години Х, він згадує у нотатках своє минуле, яке міцно тримає героя в полоні, та розмірковує, що таке щастя, кохання, дружба, зрілість, у чому полягає цінність життя. Теплі стосунки пов’язують лише з собачкою Пепою та єдиним другом — одноногим інтелектуалом Патачулою. А ще його самотність поділяє силіконова секс-лялька Тіна, для якої він купує дорогі парфуми.

Готуючись до смерті, Тоні поступово позбавляється своїх речей, зокрема цінної бібліотеки: залишає книжки в різних місцях Мадрида. І куди б не йшов, невпинно стежить за польотом стрижів, краса яких притягує й бентежить героя. Він взаємодіє з птахами у снах, де відчуває легкість і свободу, що наближається, мріє стати стрижем, щоб стати недосяжним. Саме добровільна смерть стає для Тоні рисою недосяжності. То чи вдасться здійснити задумане?..

Фоліо рекомендує