Турхан-валіде

Паперова: 320 грн.
Є в наявності

Цифрова: 160 грн.


Автор: Ахмет Рефік Алтинай Мова видання: українська Мова оригіналу: турецька Перекладач: Олександр Кучма Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 352 Формат: 84х108 1/32 Жанр: Літературно-художнє видання Серія: Окреме видання Рік видання: 2024 ISBN: 978-617-551-626-3

Ахмет Рефік Алтинай (1880—1937) — турецький історик (науковець і педагог), військовий і письменник. Досліджуючи історію Османської імперії, він, зокрема, визначив та описав таке явище, як Жіночий султанат, окреслюючи цим поняттям добу активної участі жінок (від Хюррем-султани, відомої на Заході як Роксолана, до Турхан-султани) у політичному житті та управлінні державою.

Українка за походженням, Хатідже Турхан у 12-річному віці потрапила в полон і незабаром стала наложницею в гаремі султана Ібрагіма І. Здобувши статус спочатку матері спадкоємця престолу, а потім валіде-регентки та здолавши складний шлях палацових інтриг у боротьбі за владу, Турхан тривалий час безпосередньо керувала Османською імперією. Поєднання чарівної вроди, гострого розуму та безкомпромісної вдачі допомогло їй зажити слави однієї з найвпливовіших жінок в історії. Про події тих часів і непересічну постать Турхан-валіде йдеться в однойменному романі, з перекладом якого українською мовою наші читачі мають змогу ознайомитися вперше.

Фоліо рекомендує