Українська автономія та утворення УНР

Цифрова: 50 грн.


Автор: Мова видання: українська Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 128 Жанр: Науково-популярне видання Серія: Знамениті події історії України Рік видання: 2021 ISBN: 978-966-03-9871-9

«Якої автономії і федерації хоче Україна?»≫ — це питання, що виношувалося українською елітою протягом перебування нашої країни у складі імперій, гучно пролунало у 1917 році. Михайло Грушевський разом з іншими діячами Центральної Ради не просто зафіксував на папері це питання, але й сформулював розгорнуту відповідь на нього, перетворив на конкретні політичні вимоги та дав надію на звільнення українського народу від засилля чужоземної влади. Давній Шевченків вислів «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» почав втілюватися в життя в резолюціях і універсалах, українській освіті та пресі, військовому будівництві. Врешті останні місяці року принесли відродження української державності у формі УНР.

Про усі перипетії боротьби за свободу, карколомні повороти у політичних змаганнях і непрості рішення розповідається у книзі.

Фоліо рекомендує