Топ-5 книг, які варто прочитати цієї зими

Styler пропонує вам дізнатися про твори літератури на будь-який смак, які точно скрасять холодні зимові вечори.

"После огня", Видавнича група КМ-Букс

Автор: Максим Бутченко – український письменник і журналіст. Народився в 1977 році на Донбасі (місто Ровеньки Луганської області), проживав там до 2012 року. У Бутченко 12-річний стаж шахтаря. Отримав другу освіту, переїхав до Києва.

Фото: книга "После огня" Максима Бутченко

Автор чотирьох книг, які презентовані в різних країнах: Литва, Польща, Франція, Грузія, Британія. Публікації в ЗМІ про книгах вийшли в Польщі, Литві, Нідерландах. Книги Бутченко перекладені кількома мовами, зокрема видані в Чехії, Британії і Нідерландах.

Про книгу:

Книга "Після вогню" розповідає про досить незвичні події: а що, якби Третя світова війна відбулася і головними героями виявилися американський президент Джон Кеннеді з першим секретарем КПРС Микитою Хрущовим.

Автор книги Максим Бутченко впевнений, що тема глобальної війни знову прослизає в ЗМІ, про неї говорять в пропаганді, іноді як про неминучу битву.

"Але багато хто не розуміє, чим це закінчиться. І мені хотілося показати, як війна відіб'ється на тих, хто її почав — якби вони були поставлені на межу виживання. Тому всі основні дії відбуваються між Хрущовим і Кеннеді", - каже Бутченко.

Події книги розвиваються після Карибської кризи 1962 року, який в альтернативному трактуванні завершився взаємними ударами атомних бомб між СРСР і США. Території Америки і Європи виявилися повністю спалені, і щоб врятувати залишки державності, керівники двох супердержав намагаються сховатися на віддаленому острові.

Цитата:

"Через час пунцово-красная, порванная на лоскутки ткань пламени развевалась на сквозняке, игравшем огнистыми рдеющими лохмотьями. Черная, закопченная посудина с водой стояла на широком камне. Пар поднимался над ней. Никита сидел рядом с женой, которая посматривала то на него, то на Джона. Микола отошел за дровами, а спустя десять минут вернулся с охапкой сухостоя. Резкий щелчок сломанной деревяшки оглашал хрипловатым скрипом местность. Странно, до чего же тихо! Ни чаек, ни животных. Только волны шепчутся о своем, а затем шумно падают на берег, разбиваются и разлетаются вдребезги тяжелыми каплями. Все молчали. Никита передал Нине посудину с кипятком, та осторожно попробовала — пахло травами и сыростью. Отпила. Горячая жидкость потекла живительным потоком.

Никита вздыхал. Он еще раз посмотрел на молчащего Джона, которого прислонили к коряге, вытащенной на песок. Блики хорошо озаряли его щеки, линии скул, правильный волевой подбородок с почти прямыми ровными углами, небольшой, чуть вздернутый нос. Волосы спускались на глаза, прикрывая низкий и узкий лоб. Наконец-то Никита перестал изучать противника, повернулся к жене.

— Так как все случилось? — спросил он".

"Сліпий убивця", КСД

Автор: Марґарет Етвуд — канадська письменниця, літературний критик, захисниця природи й феміністка.

Фото: книга "Сліпий убивця" Марґарет Етвуд

Її книжки вийшли друком у більш ніж 35 країнах і були перекладені понад 20 мовами. Вона є володаркою численних престижних премій та міжнародних нагород, серед яких премія миру німецьких книгарів, "Вибір Goodreads" у номінації "Найкращий науково-фантастичний твір" та премія Артура Кларка.

Про книгу:

Насправді Марґарет Етвуд написала не один роман, а кілька, тільки вклала їх один в одного. І чим сильніше розкручується сюжет, тим більше дивовижних елементів з'являється. Історія двох сестер, Айріс і Лори, здається простою лише на перший погляд. Письменниця не змінює собі і з дивним майстерністю розповідає про людей, яким є що приховувати. Перед нами не звичайний роман про долі жінок XX століття, пов'язаних невидимою ниткою, а саме життя - з її чварами, проблемами і - чудесами.

"Все на світі історії —  про вовків. Все, що варто переказувати. Решта - сентиментальна нісенітниця", - напише письменниця, яка створила один з найдивовижніших романів свого часу. Ось тільки морди у її вовків будуть людські.

Цитата:

"Коли ти занадто щасливий, люди лякаються".

Сигнал і шум. Чому більшість прогнозів виявляються хибними, Видавнича група КМ-Букс

Автор: Аналітик Нейт Сілвер став відомим у 2000-х роках передбачивши результати змагань з бейсболу, а потім і політичних виборів. Він став відомий після розробки системи PECOTA для прогнозів в області бейсболу. На президентських виборах в США в 2008 році йому вдалося, ґрунтуючись на оцінці даних опитувань, вірно передбачити переможця в 49 з 50 штатів, на виборах 2012 року він показав абсолютний результат, передбачивши переможця в кожному з 50 штатів і округу Колумбія. В даний момент Нейт Сілвер веде блог FiveThirtyEight в New York Times.

Фото: книга "Сигнал і шум. Чому більшість прогнозів виявляються хибними" Нейта Сілвера

Про книгу:

Книга присвячена роботі з інформацією, інформаційним технологіям та деяким питанням наукового прогресу. Мова йтиметься, зокрема, про те, що ж робить нас розумнішими за будь-який комп’ютер, а також про суто людські помилки. Читач дізнається багато цікавих фактів про наукові прогнози, конкуренцію, вільні ринки та еволюцію ідей у науковій царині. Загалом, це книга про те, як людство поступово наближається до пізнання об’єктивної реальності, а також про те, чому ми інколи робимо крок назад від поставленої мети.

Цитата:

"Після того як модель Боумена у 2007 році продемонструвала свою неспроможність, дослідник вчинив те, що фахівці з прогнозування майже ніколи не роблять. Замість того, щоб вважати хибний прогноз звичайною невдачею, адже модель все ж таки допускала певну ймовірність землетрусу біля Бенкулу, Боумен іще раз дослідив її і дійшов висновку, що вона була фундаментально помилковою. І в підсумку вчений здався".

Чарівні традиції українок, Фоліо

Про автора: Лада Лузіна очолює список найуспішніших письменників України. Автор отримала широку популярність і визнання після виходу в світ перших романів з циклу "Київські відьми". Однією з головних особливостей її творів є "універсальний" стиль викладу. Всі книги Лади Лузіної однаково добре сприймаються людьми різних вікових категорій, професій і переконань.

Фото: книга "Чарівні традиції українок" Лади Лузіної

Про книгу:

"Народні обряди наших прабабусь настільки пронизані чарами, що нема сумніву — саме ці реальні свята та ритуали і стали основою всіх відомих легенд і казок про київських відьом. Читаючи сьогодні про чарівні традиції українок, ти не припиняєш дивуватися, якими унікальними Вміннями та Знаннями володіли наші предки! Яку унікальну роль відігравала жінка в українській громаді! І з яких прадавніх глибин ідуть ті чи інші звичаї!"

Цитата:

"Якщо вам будуть говорити, що жіночий день — це винахід Клари Цеткін, сміливо відправляйте цю людину... на Лису гору. Задовго до того, як ця фрау придумала це "гінекологічне" свято, наші прабабусі у славетному місті Києві вже святкували свій жіночий феміністичний день. Та, на відміну від нас, вони знали, як це зробити, і святкували відчайдушно — точніше, завдавали чоловікам перцю! Брикси певним часом святкували разом із третім шабашем року — 12 липня, на Петрівці відьми останній раз за літо зліталися на Лису гору. А прості киянки проводили час не менш цікаво... "Брикси, — пише Анатолій Макаров у "Малій енциклопедії київської старовини", — це давній звичай виконання чоловіком будь-яких примх і бажань дружини у день Петрівців..." Цього дня "простим смертним киянкам дозволялося трішки завдати перцю своїм чоловікам та показитися".

Пам'ятливець. Детектив Амос Декер, Видавнича група КМ-Букс

Автор: Девід Балдаччі — американський письменник та філантроп. Левова частка його романів-трилерів стали бестселерами за версіє New York Times.

Фото: книга "Пам'ятливець. Детектив Амос Декер" Девіда Балдаччі

Про книгу:

Двічі життя Амоса Декера змінювалося докорінно. Першого разу — коли раптово обірвалася його кар’єра професійного футболіста: його назавжди вибили з поля в першій же грі, але це мало ще й несподіваний побічний ефект: відтоді він пам’ятає геть усі події свого життя, не може забути анічогісінько. А другий раз трапився майже двадцять років по тому: Декер, який став поліцейським, одного дня повернувся додому — і потрапив у справжній нічний кошмар: його дружина, маленька донечка і брат дружини виявилися брутально вбитими. Так і не знайшовши вбивцю, Декер кидає поліцію і перебивається підробітками приватного детектива. Але за рік у поліцію приходить чоловік, який зізнається в потрійному вбивстві. Декер хапається за свій шансдізнатися, що ж насправді сталося тієї ночі. От тільки для цього йому доведеться принести надто велику жертву.

Цитата:

"Маленькі спостереження призводять до великих проривів".

 

РБК - УКРАЇНА