Ост. Частина 1-2 Морозів хутір. Темнота

Електронна: 360 грн.Автор: Улас Самчук Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 960 Формат: 60х90 1/16 Жанр: Класична українська проза Серія: Великий роман Рік видання: 2023 ISBN: 978-617-551-544-0

Трилогія «ОСТ» Уласа Самчука (1905—1987) — це романи «Морозів хутір», «Темнота», «Втеча від себе». Події роману «Морозів хутір» відбуваються від Різдва 1918 року до Великодня 1919-го, в складний і тривожний період української історії. Герої книги шукають відповіді на актуальні питання свого часу і питання «вічні»: про революцію, українську державність, мову, культуру, мистецтво. Хутір тут є символом усталеного, традиційного світу. Руйнація українського хутора означала знищення української душі.
Події роману «Темнота» охоплюють період від громадянської війни до початку другої світової війни. Темнота — це все страшне, трагічне, темне, що принесла радянська влада — війну, голодомор, масові політичні процеси, ГУЛАГ. Івана Мороза заарештовують як «ворога народу», він проживає роки неволі, катувань, принижень. І, хоча не зломлений фізично і морально, вимушений співпрацювати з радянською владою. Щоб вижити в нових умовах, він виявляє себе здібним, ініціативним господарником, але залишається заручником тоталітарної держави, яка перемелює всіх і все.

Фоліо рекомендує