Розрита могила: Голод 1932—1933 років у політиці, пам’яті та історії (1980-ті—2000-ні)


Автор: Георгій Касьянов Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 304 Жанр: Історична література, мемуари,щоденники Серія: Великий науковий проект Рік видання: 2020 ISBN: 978-966-03-8316-6

Георгій Касьянов (народ. 1961 р.) — український історик, доктор історичних наук, професор. Стажувався і викладав в університетах Європи, США, Канади, Австралії, Японії. Автор близько двохсот наукових розвідок, опублікованих українською, російською, білоруською, польською, німецькою, англійською, фінською мовами.

Саме про те, як представлений Голодомор в історіографії, політиці, пам’яті, міжнародних відносинах, внутрішньополітичній боротьбі в Україні, — ця книга. Автор задається питанням, наскільки професійний історик може бути незалежним від впливу політики і настроїв суспільства. Політика впливає на історіографію чи історіографія на політиків? Як формується і чи змінюється історична пам’ять під дією сучасних політичних процесів? Ці та інші питання розглядаються на прикладі становлення та поширення історичного образу Голодомору 1832—1933 років в Україні.

Фоліо рекомендує