Вірнопідданий


Автор: Генріх Манн Мова видання: українська Мова оригіналу: німецька Перекладач: Марк Зісман Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 384 Жанр: Класична і сучасна проза та поезія Серія: Бібліотека світової літератури Рік видання: 2013 ISBN: 978-966-03-5798-3

Роман «Вірнопідданий» (1918) — один з найвизначніших творів відомого німецького письменника і громадського діяча Генріха Манна (1871–1950), в якому яскраво зображені побут і звичаї провінційного життя Німеччини кінця ХІХ століття.

Дідеріх Геслінг — злобний і пихатий вірнопідданий кайзера Вільгельма. Навколо свого кумира він створює цілий культ, наслідуючи кайзера в усьому. Дідеріх розштовхує ліктями всіх, хто посмів опинитися у нього на шляху до влади, не зупиняється ні перед зрадою, ні перед підлістю, не замислюючись про наслідки і почуття тих, хто його щиро кохає і поважає. Він відстоює ідею абсолютної монархії і в кожному лібералі (чи, Боже збав, соціалісті!) вбачає ворога Німеччини і кайзера, розвиваючи бурхливу діяльність, за якою насправді немає нічого, крім демагогії і фальшивого благородства.

Фоліо рекомендує