Вікторія Андрусів

Вікторія Андрусів

Вікторія Ярославівна Андрусів (у шлюбі Піраг) народилася 10 грудня 1968-го року в м. Дрогобич Львівської області, УРСР, в сім'ї інженерів. 
Літературні здібності Вікторії проявлялися з раннього дитинства. В 1975-му році вона вступає до СШ№1 в Ужгороді. Паралельно навчається в художній студії Золтана Баконія та в музичній школі ім. П.І. Чайковського, яку згодом закінчує з відзнакою (клас фортепіано). Перші поетичні рядки пише вже в початкових класах. Багато читає, проявляє поглиблений інтерес до української літератури. У віці десяти-одинадцяти років починає писати твори за шкільною програмою у віршованій формі, що не викликає схвалення у викладача української мови й літератури.
Останній виданий роман авторки "Та, що танцює на хвилях" ("Фоліо", Харків, 2020) викликав бурхливі обговорення й різнополюсні емоції критиків. Тема абсолютно нова, нерозкрита й незвична не тільки для українського читача, але й для світового загалом. Письменниця описує час, у який потрапила до Америки й переживає сама. Початок легалізації марихуани в Каліфорнії. Зародження мануфактур з вирощування, виробництва й продажу канабісу. Каліфорнійська молодіжна еліта, що отримує доступ до "легких" грошей. З іншого боку = потік мігрантів з України, які правдами й неправдами намагаються потрапити до Америки з єдиною метою = виживання. Серед них і дівчина Уляна, що з групою паломників потрапляє з гірського карпатського села до мегаполісу. Іі особиста трагедія, пов'язана з загибеллю коханого на війні в Україні, переплітається з кількома сюжетними лініями, які охоплюють ледь не всю географію планети. Видавець наступними словами анонсує роман: "В житті інколи відбуваються такі неймовірні пригоди, що й Голлівуд би позаздрив сюжету. А в Лос-Анджелесі взагалі можливо все. І дівчина Уляна, нелегалка з України, вже зневірившись у власній долі, зустрічає на темній вулиці свій шанс. Не казкового принца, а кримінального боса, на якого працюють нелегали з країн третього світу. Читач разом з героями роману мандрує з Америки до сучасної України, і навіть до Індії.