Гуцульщина Том 3

Цифрова: 100 грн.


Продається в комплекті «Гуцульщина в 5 частинах»

Автор: Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 272 Жанр: Етнографія Серія: Першодруки Рік видання: 2019 ISBN: 978-966-03-8859-8

Володимир Шухевич (1849—1915) — визначний український етнограф, фольклорист, публіцист, педагог, культурно-освітній і громадський діяч, дійсний член Наукового товариства ім. Т. Шевченка, дід головного командира УПА генерала Романа Шухевича.

        Найбільшим результатом його багаторічної етнографічної праці стала п’ятитомна монографія «Гуцульщина», присвячена дослідженню матеріальної і духовної культури галицьких гуцулів, видана у 1899—1908 роках Науковим товариством імені Шевченка у Львові й надрукована у чотирьох томах. «Гуцульщину» високо оцінили вітчизняні й зарубіжні діячі науки і культури, а Іван Франко відзначав, що про вартість праці В. Шухевича найкраще свідчить те, що вона іще в рукописі була перекладена польською.

        У третій частині п’ятитомної праці В. Шухевича описано гуцульські обряди і родинні звичаї, танці, музичні інструменти. Також тут вміщено тексти пісень і нотні записи — для скрипки, сопілки, трембіти та ін.

 

Фоліо рекомендує