Місто

Цифрова: 95 грн.Автор: Валер'ян Підмогильний Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: інтегральна Кількість сторінок: 320 Формат: 84х108 1/32 Жанр: Класична українська проза Серія: Рідне Рік видання: 2021 ISBN: 978-966-03-9688-3

Валер’ян Підмогильний (1901—1937) — український письменник і перекладач, один із найвидатніших прозаїків українського «розстріляного відродження».

Минуло майже сто років від написання роману «Місто», але він і досі є актуальним. І сьогодні мрійники вирушають у мандри, полишаючи свої домівки в селах, у пошуках кращої долі й далеко не завжди знаходять те, що шукають.

Молодий енергійний сільський юнак Степан Радченко приїздить до Києва, вступає до економічного вишу й сподівається повернутися з новими знаннями на село. Він зустрічається із сільською дівчиною Надійкою, сумлінно навчається в інституті, але гординя й амбіції беруть своє, і Степан вирішує підкорити місто…

Після масових репресій інтелігенції 1930-х років, під які потрапив також і Валер’ян Підмогильний, роман «Місто», як і інші твори письменника, був заборонений до 1989 року.

У серії «Рідне» також вийшли друком книжки В. Підмогильного «Добрий Бог. Оповідання», «Невеличка драма».

Фоліо рекомендує