Поклик племені

Ця книжка була видана у співпраці з видавництвом Анетти Антоненко
Паперова: 330 грн.
Є в наявності

Автор: Маріо Варґас Льйоса Мова видання: українська Мова оригіналу: іспанська Перекладач: Галина Грабовська Обкладинка: тверда + суперобкладинка Кількість сторінок: 272 Формат: 84х108 1/32 Серія: Зібрання творів Рік видання: 2023 ISBN: 978-617-551-472-6

Маріо Варґас Льйоса (28.03.1936 р. н.)  ― перуанський прозаїк, драматург, есеїст, філософ, публіцист, політичний і громадський діяч, лауреат Нобелівської премії 2010 року за «картографію владних структур і гостре зображення людського опору, бунту й поразки».

У 1958 році отримав стипендію Мадридського університету і виїхав до Європи та США. Тривалий час жив у Британії. З 1990-х рр. живе переважно в Іспанії.

Маріо Варґас Льйоса аналізує свою ідеологічну еволюцію й фундаментальні праці видатних науковців, які допомогли йому розвинути новий корпус ідей після великої ідеологічної травми — розчарування в Кубинській революції (і поїздки в 60-х до СРСР, де побачив нужду і несправедливість), відтак — відхід від ідей Сартра, який надихав письменника в юності.

Трансформація світогляду Льйоси розмічена сімома великими мислителями, з якими веде відвертий діалог. Адам Сміт, Хосе Ортеґа-і-Ґассет, Фрідріх Гаєк, Карл Поппер, Реймон Арон, Ісая Берлін і Жан-Франсуа Ревель — саме ці велетні показали йому традицію мислення, яка дає привілей індивідові перед племенем, нацією чи партією і яка обстоює свободу слова як фундаментальну цінність для здійснення демократії.

Фоліо рекомендує