Повсякденне життя Одеси на зламі епох. Одеса Ланжерона — Воронцова (1819–1839)

Цифрова: 200 грн.


Автори: Віктор Савченко (Виктор Савченко) Тарас Гончарук Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 400 Жанр: Історична література, мемуари,щоденники Серія: Справжня історія Рік видання: 2023 ISBN: 978-966-03-9907-5

«Друга Пальміра», «Перлина у моря», «Північна Венеція» — все це про неї, про чудову, загадкову, повну своєрідного гумору й неабиякої гідності Одесу, вічно юне місто з двохсотлітньою історією. Якою ж вона була в період свого народження, як квітла в умілих руках видатних градоначальників, як перетворилась з Фортеці Хаджибей на Одесу... що таке порто-франко, як розбудовували місто — про все це і ще багато іншого на сторінках книги «Повсякденне життя Одеси на зламі епох. Одеса Ланжерона — Воронцова (1819–1839)».

Автори запрошують у надзвичайну подорож Одесою «золотої доби» — містом та передмістями, театром та ліцеєм, кабінетами влади та виробництвами. Пропонують стати, нехай і ненадовго, справжнім одеситом і відчути галас базарів, тишу бібліотек і невпинний шепіт моря.

Уже тоді, 200 років тому, молода Одеса стала подразником для підстаркуватої імперії, яку будували та якою керували європейці, що прагнули відтворити тут ідеальне «місто Сонця» з вільними людьми, вільною торгівлею та західною культурою.

Фоліо рекомендує