Старший боярин. План до двору

Паперова: 260 грн.
Є в наявності

Цифрова: 130 грн.Автор: Тодось Осьмачка Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: інтегральна Кількість сторінок: 288 Формат: 84х108 1/32 Жанр: Класична українська проза Серія: Рідне Рік видання: 2024 ISBN: 978-617-551-385-9

Тодось Осьмачка (1895–1962) — видатний український письменник,  який пізнав і сталінські репресії, і психлікарні, і нелегке буття в еміграції. Чи міг він уникнути поневірянь? Так, упокорившись владі. Але тоді в нас не було б Осьмачки, бо: «Він був один такий. Його шляхом не пішов ніхто. Важко сказати, хто все це міг би витримати». 

Осьмачка хотів жити в Україні, але йому повсюди ставили «план до двору». Разюче описана письменником страшна більшовицька формула терору діяла безвідмовно. Суть «методу» полягала в тому, що за найменшу провину родину виганяли в одних сорочках з оселі. Тим, хто цих людей наважився прихистити, робили те саме, що й покараним.

Водночас і «План до двору», і не менш драматична, але сповнена кохання повість «Старший боярин» не занурюють читача в почуття безвиході. Осьмачка вірив, що його народ ніколи не складе крила.

Фоліо рекомендує