Жак-фаталіст і його пан


Автор: Дені Дідро Мова видання: українська Мова оригіналу: французька Перекладач: Валер'ян Підмогільний Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 448 Жанр: Класична і сучасна проза та поезія Серія: Бібліотека світової літератури Рік видання: 2021 ISBN: 978-966-03-9691-3

   Майже всі художні твори Дені Дідро (1713–1784) — французького філософа-просвітителя, творця «Енциклопедії», мистецтвознавця і письменника — побачили світ і принесли йому славу лише після смерті. Протягом кількох століть уся Європа відкривала для себе романи Дідро-митця, чий творчий пошук значно випередив свій час, але є актуальним і понині.

   До видання ввійшли антиклерикальний роман-сповідь «Черниця»; дотепний, перейнятий діалектичною грою розуму роман-діалог «Небіж Рамо» та наповнений життєвою мудрістю та життєлюбством свого героя роман «Жак-фаталіст і його пан». На думку Дідро, роман повинен змальовувати навколишній світ, показувати живі характери та зображувати картину звичаїв своєї доби в правдивих деталях, щоб читач змушений був сказати: «Слово честі, це правда! Таке не вигадаєш!»

Фоліо рекомендує