Судний день

Паперова: 140 грн.
Є в наявності

Автор: Ярослав Яріш (Yarish Yaroslav) Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 304 Жанр: Класична і сучасна проза та поезія Серія: Історія України в романах Рік видання: 2016 ISBN: 978-966-03-7513-0

«Гомоніла Україна, довго гомоніла, довго, довго кров степами текла-червоніла»...

Зі шкільної парти ми пам’ятаємо, як Шевченко у своїй безсмерт­ній поемі «Гайдамаки» «скликав» у Холодний Яр відважне гайдамацтво, а ми з хвилюванням слідкували за долями Гонти, Залізняка і Яреми Галайди. Та чи було все саме так, як описував Великий Кобзар? Як зараз нам ставитися до кривавих подій Коліївщини? Що це було: стихійне повстання українського селянства, спланована війна за відновлення незалежності Української Держави чи «багатоходівка» Російської імперії?

На це питання дає відповідь новий роман Ярослава Яріша «Судний день». Його сюжет заводить нас у жорстоке ХVІІІ століття, де поміж темних пущ Холодного Яру та глибоких байраків запорозького степу кувалися свячені ножі, у той час як у замках і палацах жирувало знавісніле від безкарності панство. Ось-ось «заспівають треті півні», впаде іскра у порох і велике пожарище затопить всю Україну, спом’янувши горді часи Хмельницького і Палія.

Усе ніби й просто... Але була ще й третя сила…

Фоліо рекомендує